Poprad, Słowacja

Poprad to miasto powiatowe we wschodniej Słowacji, w kraju preszowskim. Miasto nie posiada dużo zabytków. Jest to osada, która ma raczej przemysłowy charakter. W Popradzie ciekawie reprezentują budowle sakralne. Z miasta można też podziwiać panoramę Tatr od słowackiej strony. Nazwa miejscowości pochodzi od rzeki Poprad. Osada od 1412 do 1769 znajdowała się w granicach Polski. Zapraszam zatem na spacer po Popradzie.

Poprad – Spiska Sobota

Spiska Sobota była niegdyś osobną miejscowością. Dziś jest jedną z dzielnic Popradu. W Spiskiej Sobocie można podziwiać piękne kamienice. W tej części Popradu jest najwięcej zabytków.

Kościół św. Jerzego, gotyk

Kamienice c.d.

Kościół ewangelicki z 1777

Kamienice c.d.

Poprad-Centrum

Dawna synagoga

Kościół ewangelicki

Kościół katolicki pw. św. Idziego z XIV wieku

Muzeum

Kamienice

Dużą popularnością w Popradzie cieszy się AQUA PARK, czyli park wodny. To właśnie on jest największą atrakcją tego miasta. Miejscowość posiada też kilka hoteli. Baza turystyczna jest dobrze zorganizowana.

Dworzec kolejowy w Popradzie

Zdjęcia Andrzej Pietruszka, siódmy stycznia br.

Autor: Andrzej Pietruszka

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  • LP

    Naprawdę piękne kamieniczki, każda oryginalna i jedyna w swoim rodzaju!
    Kościoły, i to czy katolickie, czy ewangelickie, mają ciekawą architekturę. Na szczególną uwagę zasługuje kościół św.Idziego-przeciekawe budownictwo, no i jak na „wiek” chociaż już sędziwy, świątynia dobrze zachowana!
    Podziękowania dla Podróże Andrzeja za uroczą wycieczkę wirtualną!